NOVISTOLU.mp4

Музей анатомії Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського — музей у місті Тернополі. Розташований на другому поверсі морфологічного корпусу Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського на вулиці Руській, 12.

Музей анатомії людини заснований у 1959 році професором Миколою Полянкіним. Спершу в ньому розташовувалася невелика кількість експонатів для навчальння. Але поступово їх кількість збільшувалася, і з часом ця колекція переросла в музейну експозицію.

У 2009—2010 роках працівники кафедри анатомії людини реставрували й оновили експонати анатомічного музею, всі препарати музею систематизовано в шафах-вітринах за функціонально-анатомічним принципом і відповідно до навчальних планів та програм з анатомії людини.

Нині музей налічує понад 500 експонатів і вважається одним з найкращих в Україні.

Сюди на екскурсії приходять школярі тернопільських шкіл, студенти інших вишів Тернополя, абітурієнти медичного університету. Також на кафедрі анатомії людини та в музеї проводяться спеціалізовані практичні заняття для тернополян, зокрема, рятувальників.

В 2009-2010 роках на кафедрі реставровано і поповнено навчально-науковий музей. Всі препарати музею раціонально систематизовані в шафах-вітринах за функціонально-анатомічним принципом і відповідно до навчальних планів і програм з анатомії людини.

Практичне заняття в музеї проводить проф. Герасимюк І.Є. (2018 рік).

За цей період в музеї повністю обладнані розділи з експозицією навчально-наукових препаратів та виготовленням таблиць з остеоартрології, спланхнології, ангіоневрології, периферичної і центральної нервових систем. Особливої уваги заслуговує розділ з тератології “Вади розвитку у дітей”, в якому детально описані оригінальні препарати, отримані з клінічних закладів міста Тернополя. На 596 препаратах (вологих та сухих) можна побачити природну форму органів, їх топографічні взаємовідносини, проекції судин і нервів, будову окремих органів.

Фрагмент експозиції: опорно-руховий апарат у музеї кафедри анатомії людини

Фрагмент експозиії препаратів центральної нервової системи у музеї кафедри анатомії людини

Фрагмент експозиції препаратів органів у музеї кафедри анатомії людини